Kilo vermek için 7 altın öğüt

1.Açlığa teslim olmayın Yemenizi azalttığınız zaman yağ hücreleriniz sizi acıktıracak hormonlar salgılar. Bu da acıktırır. İlk kural açlığa direnmektir. Açlık hissini yüksek proteinli, düşük karbonhidratlı diyetlerde daha az hissedersiniz. Kahvaltıda karbonhidrat yerine protein yerseniz (yumurta, yoğurt vb.) daha uzun tok kalırsınız.

2. Lif içermeyen karbonhidrat yemeyin Şeker, tatlı, beyaz ekmek uzak durulması gerekenler. Kuru fasulye, mercimek, meyve (elma, böğürtlen, portakal, armut vb), sebze (brokoli, Brüksel lahanası, ıspanak, tatlı patates) tercih edilmeli.Lif kolesterol ve şeker düzeyini azaltır, kolon kanserinden korur

3. Tartıdaki rakama takılmayın, davranışınızı değiştirmeye odaklanın. Hedeflerinizi yüksek tutmayın, yapabileceğiniz hedef koyun. Haftada 1 kg vermeliyim yerine, her öğün 1 porsiyon sebze yemeliyim, 30 dk. yürümeliyim gibi hedefler daha akılcıdır. Ancak uzun vadede başarılı olabilirsiniz.

4. Diyetiniz bitki temelli olmalı Başka yolu yok. İster vejetaryen olun ister vejetaryen ağırlıklı. Sebze temelli beslenmeden zayıflayamazsınız.

5. Kesinlikle yasak olan hiçbir gıda yoktur. Kural diyetin % 80-90’ının sağlıklı olmasıdır.

6. Kalorilerinizi akıllıca harcayın Şeker, tuzlu besinler, doymuş yağlar lezzetli ve bağımlılık yapıcıdır. Hem yüksek kalorilidir, hem de hızlı acıktırırlar. O yüzden kalori kaynağı olarak protein, lifli gıda, sağlıklı yağ seçin.

7.Yarın ne yiyeceğinizi bugünden planlayın