OMEGA-3 YENİDEN. HİÇ BİR YARARLI ETKİ YOK !

Cochrane derleme veri tabanı yeni yayınladı. 79 çalışma 112059 kişi; kalp damar sağlığı açısından Omega 3 almanın etkisi YOK. Ben şaşırmadım. Son 20 yılda bildiğim onlarca çalışma hep negatif sonuçlandı.

NEREDEN ÇIKTI BU OMEGA 3

Balık yağı, endüstri devriminde ışık almayan ortamlarda çalışan çocukları, raşitizmden korudu. Ama artık ihtiyaç yok. 1970’lerde Grönland’da 130 kişide yapılan bir saha araştırması bu çılgın tüketimi başlattı. Bu bölgede kalp damar hastalığı azdı, kanlarında da Omega 3 yüksekti. Bravo işte nedeni bulduk. Oysa toplum taramaları neden sonuç ilşkisi VERMEZ. Milyonlarca dolar, yüzlerce çalışma bu kadar zayıf bir temelle başladı. GEZEGENİN DENİZLERİ TEHLİKE ALTINDA Şimdi etkisiz bir molekül için somon, sardalya, kril, Şili istavriti bu endüstri için yok ediliyor. Yapılan sürdürülebilir balıkçılık değil, indirgeme endüstrisi. Balıklar moleküllere indirgeniyor. Israf ve yok etme endüstrisi.

https://www.cochrane.org/news/new-cochrane-health-evidence-challenges-belief-omega-3-supplements-reduce-risk-heart-disease